top of page
Szukaj

Jak wygląda pielęgnacja ogrodu wertykalnego?

Zaktualizowano: 23 mar


Mówi się, że ogród wertykalny to ogród przyszłości. Z pewnością jest to świetny sposób na upiększenie domu, przy jednoczesnym zachowaniu wolnej przestrzeni. Chciał(a)byś stać się posiadaczem/posiadaczką zielonej ściany, ale nie jesteś pewny/a, czy poradzisz sobie z jej utrzymaniem? W tym wpisie przybliżamy temat pielęgnacji ogrodu wertykalnego – zapraszamy do lektury!Pierwszym i najważniejszym krokiem w utrzymaniu pięknego i zdrowego ogrodu wertykalnego jest zapewnienie mu odpowiednich warunków. Niedostatnie doświetlenie uzupełniamy, montując dodatkowe światło. Najlepszym miejscem do założenia ogrodu wertykalnego jest miejsce, które nie jest bezpośrednio narażone na przeciągi. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej temperatury - pokojowa będzie wystarczająca. Nasz autorski system Garden Plus zapewnia w pełni zautomatyzowane nawadnianie, które może być przez Ciebie monitorowane i zarządzane za pomocą aplikacji na telefon. Dzięki temu nie musisz się martwić, że przelejesz albo zasuszysz swoją roślinność.

Oprócz światła i wody, rośliny potrzebują substancji odżywczych, a zatem nawożenia. Najczęściej stosujemy nawozy płynne i doglebowe. Zasilanie dolistnie ma zastosowanie doraźne lub uzupełniające.

Aby ściana wyglądała estetycznie, trzeba także od czasu do czasu usunąć obumarłe części roślin i przyciąć te, które za bardzo zwiększyły swoją objętość. Co jakiś czas należy także oczyścić rośliny z kurzu i innych zanieczyszczeń.

Decydując się na wertykalny ogród od Garden Plus, nie musisz zajmować się jego pielęgnacją osobiście! Dla wygody naszych Klientów wprowadziliśmy serwis pielęgnacyjny na zasadzie abonamentu.


Abonamentowy serwis pielęgnacyjny Garden Plus

Oprócz zapewnieniu roślinom właściwych warunków, tj. nawodnienia, oświetlenia, temperatury oraz składników odżywczych – dodatkowo należy odpowiednio je pielęgnować. Oferowany przez nas serwis obejmuje:

  • przycinanie roślin,

  • oczyszczanie roślin z martwych lub chorych pędów, liści, kwiatostanów,

  • kontrolę stanu sanitarnego roślin,

  • ewentualną interwencję w razie chorób i szkodników,

  • oczyszczanie roślin z kurzu,

  • kalibrowanie ilości wody i oświetlenia według aktualnych potrzeb roślin,

  • dobór odpowiednich nawozów oraz formę ich podania

  • gwarancję na rośliny

Pielęgnacja zielonej ściany wydaje się prosta, jednak wymaga dużego doświadczenia. Wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy profesjonalny serwis pielęgnacyjny ze 100% gwarancji na rośliny. Decydując się na niego pozostaje Ci tylko cieszyć oko bujną zielenią - my zajmiemy się całą resztą. Zdrowy ogród wertykalny to doskonała ozdoba, która będzie zachwycać domowników i gości przez długi czas. Więc, jeśli masz marzenie o zielonej ścianie we własnym domu, skontaktuj się z nami!


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page