top of page
Szukaj

5 zalet wertykalnego ogrodu!


Wertykalny ogród to jeden z najszybciej rozwijających się trendów projektowania. To nowatorskie podejście polega na wykorzystaniu pionowych powierzchni do uprawy roślin. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Zapraszamy do lektury!Jak działa nasz system filcowy Garden Plus?

Rośliny sadzimy w kieszeniach w matach filcowych. W matę wbudowana została warstwa wodonośna, która pozwala korzeniom roślin pobierać wodę w fazie podlewania. Maty filcowe Garden Plus są przepuszczalne dla wody i powietrza, co pozwala roślinom na swobodny przerost korzeni oraz wspinanie się pnączy, które w efekcie tworzą piękną, gęstą ścianę zieleni.
Dlaczego warto założyć ogród wertykalny?

Wertykalny ogród ma wiele zalet, które czynią go idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć piękny, zdrowy i ekologiczny ogród, nawet jeśli mają ograniczoną przestrzeń. Oto kilka korzyści wynikających z wertykalnych ogrodów:

Oszczędność miejsca: jedną z największych zalet wertykalnych ogrodów jest to, że można je zbudować nawet w małych pomieszczeniach. Znajdując się na ścianie, pozostawiają sporo przestrzeni użytkowej.

Możliwość zróżnicowania roślin: wertykalne ogrody oferują szeroki wybór roślin, które można uprawiać na jednej powierzchni. Można wybierać spośród wielu odmian, co pozwala na tworzenie zróżnicowanych i interesujących ogrodów. Na naszej ścianie z pewnością zmieści się więcej gatunków niż na standardowym parapecie :)

Łatwość utrzymania: wertykalne ogrody są łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie wymagają od właściciela dużo pracy. Oświetlenie i system nawadniania zainstalowane przez nas działają w pełnej automatyzacji. Aby zapewnić roślinom piękny i zdrowy wygląd, zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu pielęgnacyjnego w formie abonamentu.

Estetyka: wertykalne ogrody są bardzo atrakcyjne wizualnie i mogą być wykorzystywane jako element ozdobny, wypełniający przestrzeń. Co więcej, zielone ściany nie tylko cieszą oko, ale także poprawiają samopoczucie. Psychologia kolorów mówi, że zielony uspokaja, rozluźnia i sprzyja redukcji stresu.

Zdrowie: powietrze w pobliżu zielonej ściany ma zwiększoną wilgotność, co jest nieocenionym atutem szczególnie w pomieszczeniach klimatyzowanych. Co więcej, wertykalny ogród wycisza i poprawia akustykę wnętrza, co może okazać się zbawienne dla osób zestresowanych i cierpiących na bóle głowy.


Wertykalne ogrody posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla osób chcących mieć piękną, zdrową roślinność w domu, nawet jeśli mają ograniczoną przestrzeń. Jeśli chcesz mieć zieloną ścianę we własnym domu czy biurze, zapraszamy do kontaktu! Wspólnie wybierzemy najlepsze miejsce dla niezwykłej roślinności!


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page